Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Potrzebujesz znaków BHP? Koniecznie odwiedź ten adres

W naszym kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Obecnie przepisy BHP nakładają wymóg odpowiedniego znakowania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je dostrzec?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak również przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na różnorodnych mechanizmach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są także w przemyśle. Wykorzystuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal będą wyraźne. W wielu przypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved