Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Dźwigary znajdziesz na http://tinyurl.com/y648tkyl.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z kompozytu oraz wykonanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też niezastąpione przy formowaniu sklepień – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku byłoby niewykonalne. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Stąd jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji i rodzaj użytych w tym celu materiałów. Te powinny być właściwie dobrane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, sosna, topola czy buk. Bardzo istotne jest też właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed niekorzystnym działaniem wilgoci, klejów i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej kupić?

Firmy, które na co dzień parają się budową piętrowych budynków mają własne dźwigary. Ich kupno i przechowywanie generuje jednakże pewne wydatki. Natomiast firmy, które sporadycznie przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved