Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Dowiedz się więcej o oknach skrzynkowych na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Często spotkać je możemy w starych gmachach, starych domkach oraz dworkach. Obecnie są one wytwarzane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w tego typu, bo użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej zakładane są również w nowszych budynkach. Tym bardziej, że dzisiejsze modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często dzielone są na czworo części – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i niegdyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – między innymi domach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, powinny być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotąd najchętniej wybierano sosnę oraz modrzew, lecz ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na wpływ wilgoci, wiatru oraz skrajnych temperatur.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved