Kiedy sięga się po szalunki?

Więcej o szalunkach Kraków na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to konstrukcja tymczasowa, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna cechującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można też skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne podpory oraz dźwigary. Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki oraz sklejkę.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved