Okna drewniane wracają do łask

Jeśli potrzebujesz okien drewnianych Małopolska, koniecznie odwiedź tę stronę

Okna drewniane przez lata były najczęściej wykorzystywanym rodzajem okien. Następnie były zastąpione przez modele wyprodukowane z PCV, ale po latach znów doceniamy ich zalety. Odpowiednio zrobione oraz serwisowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć co najmniej tyle lat co okna plastikowe, przy czym ich zakup kosztować będzie podobną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie okaże się konieczne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na jeden z nowszych typów. Kiedy więc powinniśmy je wybrać? Z czego są produkowane?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych rodzajów drewna. Obecnie zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Ze względu na wytrzymałość na wilgoć i słońce, producenci okien coraz częściej wybierają gatunki egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są nieco droższe, lecz należy pamiętać, iż potrzebują mniej intensywnych konserwacji i łatwiej znoszą użytkowanie w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich mocną stroną okazuje się także fakt, że często wyglądają bardziej interesująco niż te zrobione z europejskich gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki wyrobów plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, zaś sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają również stosowane do remontów zabytkowych budynków. Wykorzystanie pozostałych surowców będzie wszak prowadzić do problemów w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet dużymi karami finansowymi.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved