Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Jeśli chcesz zamówić sklejkę Kraków, koniecznie odwiedź ten adres.

Deski szalunkowe to najistotniejszy element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować domy z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego dziś używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved