Wykorzystanie szalunków w konstrukcjach betonowych i murowanych

Chcesz zamówić szalunki Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Z reguły używa się ich w przypadku wylewania murów z betonu – wówczas są one konieczne do tego, by nadać im stosowny kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się również w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie przestrzeni na okna, bramy oraz drzwi. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i gdzie inwestorzy mogą je znaleźć.

Szalunki ze sklejki, metalu lub drewna

Najstarszym typem szalunków jest konstrukcja sporządzona z desek drewnianych czy też grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, która po rozmontowaniu może być wykorzystywana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większa część inwestorów i wykonawców decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, metalu lub drewna, a także łączyć w sobie 2 a nawet 3 surowce. Najczęściej jednakże stosuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a konstrukcję łączą narożniki, belki, głowice ze stali bądź aluminium i łączniki.

Wynajem szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które świadczą inne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować jeden obiekt. Zakup wszystkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku byłby całkiem nieodpowiedzialny finansowo . Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved