Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Wynajem szalunków - sprawdź unikalną ofertę

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować także konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, dobrze rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne i funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się również obsługa klienta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto zaś wejść do internetu i sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved