Wznoszenie budynków murowanych – szalunki

Jeśli chcesz zamówić szalunki Kraków, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, zwane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Najczęściej wykorzystuje się je podczas wylewania murów z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, żeby nadać im należyty kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się również w czasie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przestrzeni na drzwi, okna i bramy. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Typy szalunków

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, którą można użytkować ponownie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednak ciężki – większość wykonawców i inwestorów decyduje się więc na użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki produkuje się z drewna, metalu bądź sklejki, a także łączyć w sobie dwa a nawet trzy surowce. Najczęściej jednak wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a całą konstrukcję spajają głowice ze aluminiowe bądź stalowe, narożniki, łączniki i belki.

Wynajęcie szalunków – nie musisz ich kupować?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy zamierzają zamierzających postawić jeden obiekt oraz zespołów, które zwykle świadczą inne usługi. Zakup wszystkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłby rentowny . Dużo lepszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved