Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Zobacz więcej szczegółów o malarstwie cyfrowym na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tym mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa cyfrowego wykorzystują obecnie artyści

Istnieje wiele programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo że został stworzony jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko został podstawowym softwarem game developerów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, farbami olejnymi lub temperą. Digital painting zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samemu, jednakże żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz potrzebne metody wykorzystania pędzli, wypada zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved