Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Sprawdź informacje o kursie gotowania dla dzieci

Dzieci lubią pomagać nam w gotowaniu – przystrajać wypieki czy podawać i wybierać składniki. Chciałabyś rozwinąć zapał kulinarny swojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość i uczą się samodzielności i co najistotniejsze – zyskują przydatne umiejętności. A równocześnie świetnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, ćwiczenie smacznych przepisów i komponowanie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, że dzieci z zapałem eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą też uczestniczyć rodzice, jest to tym samym wspaniała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla niesfornych pociech

Zajęcia trwają trzy godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W czasie warsztatów uczestnicy przygotowują deser oraz danie główne. Młodzi uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, pachnącej tradycyjnej pizzy, ewentualnie przygotować apetyczny makaron na słodko lub słono. W czasie kursu dzieci przygotowują również wyborną deser – mus z polewą i kruchym ciastem. Nauka powiązana z zabawą to najlepsza metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych posiłków niesie dzieciom dużo szczęścia. Nawet bardzo krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia znakomitej pizzy bądź przystrajania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved