Szukasz szybkiego hostingu? Dowiedz się, czym musi się on charakteryzować

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować dobry hosting dla firm?

Hosting dla firm – wybierz bezpieczeństwo i szybkość

Hosting, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, szybki, bezawaryjny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (dedykowany, współdzielony, w chmurze, czy też VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bo każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinna charakteryzować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu internetowego nie należy skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się niską jakością, a częstokroć zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Kluczowe, żeby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zaniedbujmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni muszą panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.

Copyright © . All Rights Reserved