Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są główną przyczyną, przez którą na witrynę online może być założony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych konsekwencji?

Zaprzestań używania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej ilości fraz kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one pozycją witryny w rezultatach wyszukiwania i przez to łamią zasady uczciwego SEO wypracowane przez koncern Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów marketingowych przepełnionych licznymi frazami. Występuje też zjawisko sprzedaży linków, co skutkuje nałożeniem bana. Kiedy nierzetelne metody zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 50 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie gwarantuje pełnego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej agencji SEO. Fachowcy błyskawicznie ustalą rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko doświadczonym firmom.

Copyright © . All Rights Reserved