Jak używać kosmetyków do makijażu twarzy?

Jeśli chcesz kupić kosmetyki do makijażu twarzy, koniecznie sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/12-twarz.

Aby wykonać prosty makijaż twarzy, warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w kilka produktów. W pierwszej kolejności na uprzednio przygotowaną skórę aplikujemy bazę pod makijaż. Zależnie od rodzaju cery, możemy wybierać spośród baz wygładzających pory, rozświetlających bądź matujących. Co istotne, zastosowanie bazy pod makijaż pozwala także na przedłużenie żywotności makijażu.

Następnym krokiem jest nałożenie podkładu, dopasowanego do cech skóry. Ze sprzedawanych podkładów pod makijaż, możemy wybrać kosmetyki dające rozświetlające albo matowe wykończenie, a także (w zależności od oczekiwanego stopnia krycia) lekko lub dokładnie kryjące.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, należy użyć pudru. Pudry do twarzy dzieli się na matujące i utrwalające, jak również pudry delikatnie rozświetlające, które na pewno spełnią oczekiwania pań z cerą suchą. W asortymencie drogerii dostępny jest puder np. w kompakcie lub w postaci sypkiej.

Korektory do twarzy mają za zadanie zamaskować mankamenty cery oraz cienie pod oczami. Zależnie od naszych preferencji możemy wybrać te krzepnące i bardziej kryjące lub w kremie, nie obciążające cienkiej skóry pod oczami. Utrwala się je zazwyczaj przy pomocy pudrów rozświetlających, nakładanych wilgotną gąbką kosmetyczną czy też pędzlem. Natomiast te o zbitej konsystencji, które stosuje się ukrywania mankamentów skóry, nakłada się je punktowo niewielkim pędzelkiem lub koniuszkiem palca.

Po wyrównaniu kolorytu skóry twarzy, a także jej przypudrowaniu, należy ją wymodelować za pomocą bronzerów do twarzy. Dzielimy je na produkty do konturowania, które są z reguły matowe i mają nieco szarawy kolor oraz na produkty do ocieplania cery, mające połyskujące drobiny.

Pudry rozświetlające należy nakładać na szczyty kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda naturalnie, a zarazem pozwalają na zakamuflowanie śladów zmęczenia.

Aby skóra promieniowała wigorem, warto wybrać róże do policzków. Ich kolor trzeba poprawnie dopasować do barwy skóry – wybrać ciepły lub chłodny. Jeżeli natomiast masz problem z zauważalnymi naczynkami albo w ogóle z przekrwieniem skóry, to warto sięgnąć po odcienie pomarańczu, które stłumią różowe tony cery.

Jeśli pragniesz, by makijaż był nieskazitelny przez kilkanaście godzin, należy skorzystać z utrwalaczy makijażu. Kupić można takie o właściwościach bardziej rozświetlających, a więc przydające skórze błysku, lub delikatnie matujących, które przeznaczone są głównie dla pań z cerą mieszaną bądź tłustą. Utrwalacze to kosmetyki w formie sprayu.

Aplikacja podstawowego makijażu jest nieskomplikowana i potrzeba do tego tylko paru ogólnodostępnych produktów. Trzeba mieć jednak na uwadze, aby prawidłowo dobrać je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved