Kolczyki wiszące – nie tylko podłużne kształty

Jednym z najpopularniejszych typów biżuterii są kolczyki. Noszą je nie tylko panie – od jakiegoś czasu cieszą się również rosnącym popytem pośród mężczyzn, w szczególności tych lubiących niekonwencjonalny styl. Nie można jednakże kwestionować, iż zdecydowana większość kolczyków projektowana jest dla kobiet. Nadzwyczaj olśniewające są przede wszystkim wiszące kolczyki. Są one bardziej wyraziste i dzięki temu w większym stopniu wpływają na to, jak inni postrzegają daną stylizację. To z tego powodu cieszą się dużą popularnością wśród kobiet w rozmaitym wieku i noszących się w różnorodnych stylach. Olbrzymie zróżnicowanie kolczyków wiszących pozwala dopasować je do praktycznie dowolnej sukienki. Jak jednak wybrać wiszące kolczyki najlepiej pasujące do danej okazji? Na jakie ich aspekty winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – weź pod uwagę ich kształt i długość

Długość kolczyków oraz ich design to atrybuty w głównej mierze wpływają na to, jak optycznie jest postrzegana nasza twarz, wobec tego trzeba wziąć je pod uwagę wybierając wiszące kolczyki. Krótsze wiszące kolczyki sprawiają, iż twarz zdaje się być bardziej krągła, zaś te dłuższe (w sklepach kupimy wzory o długości nawet 7-8 centymetrów) rozciągają ją w pionie. Tu duże znacznie posiada także kształt kolczyków. Podłużne przyczyniają się do wyszczuplenia owalu, zaś te bardziej sferyczne – wręcz na odwrót. W sklepach dostaniemy również kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają przesadnie na odbiór kształtu naszego oblicza – w tym miejscu bezwzględnie należy wspomnieć przykładowo o kolczykach przypominających krople wody.

Nie łącz wiszących kolczyków z ciężką biżuterią

Szukając kolczyków wiszących odpowiednio dopasowanych do konkretnej sukienki warto pamiętać, iż są one bardzo wyraźnym dodatkiem. W towarzystwie innych odznaczających się kosztowności mogą więc wywołać odczucie pretensjonalności. Stąd rekomenduje się unikać noszenia ich do ciężkich bransolet, wisiorków czy zegarków. Wiszące kolczyki będą zaś prezentowały się znakomicie, gdy w stroju będą najmocniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, iż będą tworzyć spójną całość z sukienką, fryzurą i butami.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved