Wisiorki srebrne

W tym miejscu znajdziesz wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie może to dziwić – jest miękkie, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro źle reaguje też na kontakt z wilgocią czy wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo włożyć do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.

Copyright © . All Rights Reserved