Wisiorki z ametystami

Chcesz nabyć biżuterię z ametystami? Wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Meksyku, Australii i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.

Copyright © . All Rights Reserved