Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Kup pierścionki zaręczynowe Kraków na obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednak następuje ta wyczekiwana przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – rytuał od wielu wieków

Sprezentowanie ukochanej pierścienia to nader stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca wprost do serca. Powszechnie przypuszcza się, iż tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Z początku wytwarzano je ze skóry, z łodyg tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężczyźni chcieli pokazać swoje całkowite zaufanie do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, jednakże materiały te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, przy czym duży wzrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Platyna, kamienie szlachetne, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny z dużym diamentem, jednakże możliwości swobodnego łączenia różnych kamieni i metali są ogromne. Prócz diamentów wykorzystuje się szafir, topaz bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże nadal na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż mężczyzna ma obowiązek wydać na niego minimum dwumiesięczną pensję. Cena zakupu zależna jest od kilku elementów: wykorzystanego kamienia, surowca, wzoru czy ilości karatów, w związku z tym każdy znajdzie elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i uczucia, dlatego jego wartość ma drugoplanowe znaczenie. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved