Blizny rogówkowe można usunąć dzięki laserowej korekcie wzroku

Jeżeli interesujesz się likwidacją blizn rogówkowych, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Oko jest wrażliwym elementem ciała i w wielu sytuacjach można je uszkodzić. Na skutek różnych urazów czy chorób na powierzchni rogówki pojawiają się blizny, które w bardziej lub mniej pogarszają jakość widzenia. Blizny rogówkowe można na szczęście usunąć, wykorzystując laserowej korekcji wzroku.

Symptomy wskazujące na pojawienie się blizn rogówkowych

Rogówka jest wypukłą, zewnętrzną powłoką gałki ocznej, która je zabezpiecza, a przy tym nadzoruje sposób, w jaki wiązki światła docierają się do wewnętrznych warstw. Jest nietransparentna, nieunaczyniona oraz niezwykle plastyczna i chociaż przeważnie drobne jej otarcia goją się samoistnie, w wielu przypadkach tworzą się zbliznowacenia, m.in. z powodu naszego niedbalstwa. Co powoduje pojawienie się blizn rogówkowych? Mogą być one głównie następstwem rozmaitych chorób (przykładowo kiły), urazów jak oparzenia, zadrapania czy skaleczenia lub przedostania się do oka ciała obcego. Lecz blizny na rogówce mogą wykształcić się również w rezultacie nieostrożnego nakładania soczewek korekcyjnych. Prócz wyraźnego pogorszenia się wzroku, o pojawieniu się blizn na rogówce świadczy kilka innych symptomów, takich jak m.in. nadmierne łzawienie, nabrzmiewanie powiek oraz wrażenie drapania gałki ocznej, toteż jeśli ich doświadczasz zalecamy czym prędzej umówić się na wizytę u okulisty. Podczas dokładnego badania ustali on rozmieszczenie, głębokość oraz rozmiar blizn, a także doradzi w obszarze możliwości ich leczenia.

Usuwanie blizn rogówki – kilkuminutowy zabieg z wykorzystaniem promienia lasera

Najpopularniejszą obecnie metodą eliminowania blizn rogówkowych jest PTK – zabieg wykonywany w dużej liczbie klinik, specjalizujących się w laserowej korekcie wad wzroku. Zabieg metodą PTK pozwala na eliminację nie tylko blizn z peryferyjnego, ale i centralnego obszaru rogówki. PTK stosuje się także podczas leczenia innych wad tej części oka. Blizny niweluje się poprzez odparowanie za pomocą wiązki lasera wierzchniej powłoki tkanki rogówki. Ten zaledwie kilkuminutowy zabieg nie wymaga pełnego znieczulenia, wystarczające jest anestezja samej gałki ocznej, którą aplikuje się środkiem w kroplach bezpośrednio na powierzchnię oka. Po zabiegu przez najbliższe kilka tygodni trzeba nie przemęczać oka, słuchać się precyzyjnie zaleceń lekarskich i regularnie zgłaszać się na kontrolę zgodnie z planem.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved