Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Jeśli szukasz aparatu do ultradźwięków, zobacz tutaj.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved