Czy należy się bać leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Dziś zaś, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne leki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, że zabiegi okażą się całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne za każdym razem, gdy pojawi się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich narzędzi, przez co lekarz może dostać się do głęboko zlokalizowanych tkanek uzębienia. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Oprócz narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując niemal do zera ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie wizyty i polepszenie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe a fundusz zdrowia

Decydując się na leczenie kanałowe należy wiedzieć, iż nie zawsze jest ono refundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś w pełni płatne. Jeśli będzie ono niezbędne, warto wybrać się do stomatologa posługującego się odpowiednimi narzędziami i wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.

Copyright © . All Rights Reserved