Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o femtoLasik Kraków, odnajdziesz na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Komfort na co dzień, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych czy dostęp do rozmaitych zawodów – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie nieustannie rośnie, na co wpływ ma na pewno niesłychanie nikłe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwartą (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum można uzyskać świetne efekty. Podnosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera stosowanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie precyzyjnego formowania, a zarazem zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia masa argumentów. Najważniejsze to w szczególności mała inwazyjność, efektywność, dokładność oraz niskie niebezpieczeństwo komplikacji. Należy napomknąć też o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – czy są przeciwwskazania?

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba mieć świadomość tego, że w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved