Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się wysoką trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest też fakt, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębów?

Spektrum tworzyw, z których wytwarza się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.

Copyright © . All Rights Reserved