Jak działa aparat do magnetoterapii?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o magnetoterapia urządzenia, znajdziesz na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje także ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved