Jak działa laser frakcyjny?

Blizny pooperacyjne i rozstępy to znamiona, których czasem nie można zamaskować. Nieraz są źródłem braku pewności siebie, co może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Do ich redukcji we współczesnej medycynie korzysta z lasera frakcyjnego, dzięki któremu można odnowić i wygładzić skórę.

Likwidacja przebarwień skórnych oraz pozostałe zabiegi laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny stosuje się w medycynie estetycznej w bardzo szerokim aspekcie, m.in. do korekty owalu twarzy, redukcji dyschromii skórnych oraz blizn pourazowych czy zmniejszenia wiotkości skóry. Terapii laserem frakcyjnym można zatem poddać wiele części ciała: ramiona, twarz i dekolt, a także plecy. Trzeba jednak zaznaczyć, iż istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów laserem frakcyjnym – nie przeprowadza się ich u osób, u których zdiagnozowano raka skóry oraz u kobiet w ciąży. Nie można mieć również nieracjonalnych oczekiwań w stosunku do terapii laserem frakcyjnym – nie każdą zmarszczkę uda się w pełni wygładzić, podobnie jest z bliznami i rozstępami. Pacjent musi być też świadomy, iż o ile redukcja blizn i rozstępów laserem frakcyjnym daje trwałe efekty, to już lifting laserowy na pewien czas odmładza skórę, lecz nie spowolni naturalnego procesu starzenia.

Co dzieje się w trakcie zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego?

Podczas zabiegu wiązka lasera frakcyjnego tworzy tysiące niezauważalnych gołym okiem nakłuć, w rezultacie czego odparowuje wodę w skórze. Zabieg prowadzi się w znieczuleniu miejscowym, aczkolwiek w jego trakcie pacjent wciąż może doświadczać pieczenia skóry. Zastosowanie lasera uaktywnia produkcję kolagenu w tkance skórnej, co w efekcie ją wygładza, odmładza i ujędrnia. Efekty daje się zauważyć już po jednym zabiegu, jednak w większości przypadku do pełnej eliminacji rozstępów i zmarszczek nieodzowna jest powtórka terapii jeszcze 2-4 razy z zachowaniem kilkutygodniowych przerw koniecznych do regeneracji tkanki, ponieważ czas odbudowy skóry po zabiegu laserem frakcyjnym trwa ok. 2 tygodni. W czasie po zabiegu powinno się we właściwy sposób troszczyć się o skórę, a o wszystkich wytycznych poinstruuje pacjenta lekarz.

Copyright © . All Rights Reserved