Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą nieprzyjemne zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w wyniku wyładowania elektrycznego, oddziaływania silnego pola magnetycznego lub emitowania ogromnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak drukarki, ekrany czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, niebezpieczne wirusy i drobnoustroje czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, szkołach, szpitalach czy biurach, a więc tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.

Copyright © . All Rights Reserved