
Już od wieku niemowlęcego warto kształtować umiejętność pływania. Specjaliści rekomendują je jako wspaniałą receptę na wsparcie odporności dziecka. Kiedy należy rozpocząć naukę pływania dla maluszków i jak aktywność oddziałuje na zdrowie dziecka?
Pływanie dla niemowląt – wpływa na wzmocnienie całego organizmu
Ruch to zdrowie. Lekarze twierdzą, że aktywność na basenie świetnie oddziałuje na organizm dziecka i w wielkim stopniu chroni je przed infekcjami, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie zajęć? Pediatrzy twierdzą, że w ćwiczeniach mogą brać udział niemowlęta już od trzeciego miesiąca życia. Przed zapisaniem pociechy na lekcję pływania, warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który przebada maluszka i wykluczy wszelkie przeciwwskazania. Jak aktywność na basenie oddziałuje na kształtujący się organizm małego człowieka? Usprawnia układ krążeniowy, drogi oddechowe, bierze udział w rozbudowie układu kostnego, kształtuje siłę mięśni. To wszystko ułatwia naukę raczkowania i chodzenia, wyostrza się celowość ruchów. Nauka organizowana jest w formie ciekawych gier, dzięki czemu dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Profesjonalni instruktorzy używają piłek, które wpływają na koordynację.
Pływanie dla niemowląt – wybierz najlepszych nauczycieli
Poprawa stanu układu immunologicznego i ogólnej wydolności to jednak nie wszystko – pływanie dla niemowląt zbawiennie wpływa też na sferę emocjonalną. Maluszki w grupie innych dzieci uczą się nawiązywania kontaktów, co ma ogromne znaczenie w późniejszym okresie. Bliski kontakt z rodzicami wpływa także wspaniale na rozwój wzajemnego zaufania. Chcesz żeby Twoje dziecko uczestniczyło w nauce pływania? Wybierz certyfikowaną szkołę, która angażuje najlepszych instruktorów.