Jak pływanie dla niemowląt wpływa na organizm?

Już od wieku niemowlęcego warto kształtować umiejętność pływania. Specjaliści rekomendują je jako wspaniałą receptę na wsparcie odporności dziecka. Kiedy należy rozpocząć naukę pływania dla maluszków i jak aktywność oddziałuje na zdrowie dziecka?

Pływanie dla niemowląt – wpływa na wzmocnienie całego organizmu

Ruch to zdrowie. Lekarze twierdzą, że aktywność na basenie świetnie oddziałuje na organizm dziecka i w wielkim stopniu chroni je przed infekcjami, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie zajęć? Pediatrzy twierdzą, że w ćwiczeniach mogą brać udział niemowlęta już od trzeciego miesiąca życia. Przed zapisaniem pociechy na lekcję pływania, warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który przebada maluszka i wykluczy wszelkie przeciwwskazania. Jak aktywność na basenie oddziałuje na kształtujący się organizm małego człowieka? Usprawnia układ krążeniowy, drogi oddechowe, bierze udział w rozbudowie układu kostnego, kształtuje siłę mięśni. To wszystko ułatwia naukę raczkowania i chodzenia, wyostrza się celowość ruchów. Nauka organizowana jest w formie ciekawych gier, dzięki czemu dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Profesjonalni instruktorzy używają piłek, które wpływają na koordynację.

Pływanie dla niemowląt – wybierz najlepszych nauczycieli

Poprawa stanu układu immunologicznego i ogólnej wydolności to jednak nie wszystko – pływanie dla niemowląt zbawiennie wpływa też na sferę emocjonalną. Maluszki w grupie innych dzieci uczą się nawiązywania kontaktów, co ma ogromne znaczenie w późniejszym okresie. Bliski kontakt z rodzicami wpływa także wspaniale na rozwój wzajemnego zaufania. Chcesz żeby Twoje dziecko uczestniczyło w nauce pływania? Wybierz certyfikowaną szkołę, która angażuje najlepszych instruktorów.

Copyright © . All Rights Reserved