Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować uciążliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna i mało inwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie jaskry, dalekowzroczności, presbiopii, a także szeregu pozostałych schorzeń. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent prędko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczona załoga lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną procedurę leczenia i skorygować wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują najnowszym ekwipunkiem diagnostycznym, dzięki czemu są w stanie wykryć nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą niezbędną w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, glaukomy oraz pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi przypadłościami, jak np. pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z gałki ocznej.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved