Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby używać protez. Nie było to oczywiście dobre wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, papierosów i gorących potraw. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają obrzęk i dyskomfort.

Implanty zębowe – komu zaufać?

Implantologia ma spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo ważne jest to, aby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.

Copyright © . All Rights Reserved