Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Najlepszym sposobem na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich najważniejszymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a tak naprawdę jego ceramiczna korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich założenie jest również mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu lub pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów proces i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty zębów – jak przebiega ich wstawienie?

proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Równie ważne jest także stosowne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Dokładność istotna jest też przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w kości. Gdy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a środki przeciwbólowe

Myśl o założeniu implantu stomatologicznego budzi w niektórych osobach przerażenie związane z potencjalnym dotkliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest całkowicie nieuzasadniony. Nowoczesna implantologia dysponuje niezwykle efektywnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które całkiem wyeliminuje problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.

Copyright © . All Rights Reserved