Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające wystarczają. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Czyszczenie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (lakiery, nakładki, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne efekty już po trzech zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalnego szablonu oznacza się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest także precyzyjne dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście tonów, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.

Copyright © . All Rights Reserved