Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Każde małżeństwo może popaść w przeróżne kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach jest skuteczna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z rozmaitymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, kiedy pomiędzy partnerami rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać problemy i usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podłoża małżeńskich trudności. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, by bardzo dobrze pokonywać trudności w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy spowodowała, że na chwilę obecną bez trudu można spotkać polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku usprawnia proces terapii oraz zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na usługi specjalisty. Także na emigracji można powalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi problemami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a na skutek niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Copyright © . All Rights Reserved