Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest obecnie ogromnie popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje olbrzymia rzesza Polaków, którzy nie są w stanie wziąć kredytu, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje finansowe zwykle określają odrębne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty bądź odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednak ogólne warunki, wpływające na fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już zaciągnięte zobowiązania. Na największe trudności powinni być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Należą do tego grona zwłaszcza studenci i klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie będzie im udzielony, muszą liczyć się również renciści. Naturalnie finansowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także zatrudnione za granicą. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne zasady i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym planuje się uzyskać kredyt. Świetnym wyjściem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wespół z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.

Copyright © . All Rights Reserved