Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Szukasz więcej wiadomości o tym, na czym polega mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin to rozwiązanie?

Działanie mass collect jest de facto dość proste. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc na przykład na uczelniach wyższych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w klubach fitness). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty czy też standardowy przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem możliwych błędów, które mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Czy opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie oferowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi ING Bank Śląski i PM Bank) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca rozlicza poniżej setki faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące śledzenie przychodzących należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved