Złote monety bulionowe – zalety tej formy inwestycji

Chcesz kupić monetę bulionową? Sprawdź goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mają do wyboru mnóstwo metod: kolekcjonować biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm działających na rynku metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem. Inną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest nie tylko w postaci sztabek, lecz również monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są znane w nawet najdalszych zakątkach świata

Monety ze złota kojarzymy głównie z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to ze złota czy z innych kruszców, różnią się od nich pod kilkoma względami. Przede wszystkim monety bulionowe są wybijane celem inwestowania w nie kapitału, z tej przyczyny ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a poniekąd determinowany przez zapotrzebowanie rynku. Złote monety bulionowe nie są bite w seriach tematycznych lub w związku z znaczącymi wydarzeniami, więc ich wygląd niesłychanie z rzadka podlega „odświeżeniu”. Na ogół złote monety bulionowe emitowane przez daną mennicę odróżniają się od siebie wyłącznie rokiem bicia. Istotne jest to, iż część monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału podanego w walucie, a ich faktyczną wartość wyznacza ciężar i próba wykorzystanego do ich bicia metalu. Zaletą monet bulionowych jest to, iż są popularne w nawet najdalszych zakątkach globu, więc ich sprzedaż jest mniej obarczona ryzykiem straty aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – jakie monety kupimy od krajowych dostawców?

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jednak mennice biją również monety o wadze 1/4 czy 1/50 oz złota. Wypada wiedzieć, że monety bulionowe bite są z reguły ze złota najwyższej próby (.999), lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu podniesienie twardości monety i w rezultacie zredukowanie możliwości jej zarysowania. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są opisane świadczy o ilości czystego złota, z którego zostały wybite.

W asortymencie krajowych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez przeszkód znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi brytyjską Britannię, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy wymienione wyżej Krugerrandy.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved