Akcesoria dla motocyklistów – kamera na motor

Zamów kamerki motocyklowe.

Motocykliści, którzy wyjeżdżają w długie trasy, w wielu przypadkach nie potrafią opowiedzieć przyjaciołom nie korzystającym motoru, jak porywające krajobrazy można podziwiać w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz uwieczniony kamerą będzie wart więcej aniżeli słowa. Zarazem kamera na motor to również pomocne akcesorium, którego nabycie powinien przemyśleć każdy użytkownik motocykla.

Kamera na motocykl pomaga zidentyfikować sprawcę wykroczenia

Tak jak kierowcy aut, właściciele motorów także widzą atuty nagrywania przebiegu podróży motocyklem. W przypadku zaistnienia dowolnego zdarzenia drogowego – upadku, zniszczenia motocykla z powodu uszkodzonej infrastruktury drogowej lub stłuczki, film zarejestrowany przez kamerę motocyklową może służyć jako materiał dowodowy niezmiernie pomocnym dla ubezpieczyciela czy funkcjonariuszy policji. Zdarzenia podczas jazdy trwają ledwie parę sekund, w których górę biorą przerażenie oraz intensywne emocje, co skutkuje tym, że nierzadko osoby w nich uczestniczące nie potrafią odtworzyć istotnych faktów. Skutkuje to potem problemami z jednoznacznym wskazaniem, kto rzeczywiście jest poszkodowanym, a kto sprawcą wykroczenia. Kamera na motor jest natomiast uważnym obserwatorem, a zarejestrowany przez nią plik wielokrotnie już był decydujący w spornych przypadkach w sądach.

Jaka kamera motocyklowa najlepiej uchwyci najmniejsze detale?

Gros kierowców jest przekonanych, że wideorejestrator i kamera sportowa to zasadniczo to samo. Niemniej jednak można wymienić znaczące różnice między nimi. Kamerę sportową charakteryzuje uniwersalność jej umocowania – można wyposażyć ją w zaczepy, z pomocą których instaluje się ją łatwo na kasku, kierownicy, a nawet wahaczu. W kategorii kamer sportowych dostaniemy urządzenia oferujące zapis filmów w wysokiej rozdzielczości (również w 4K), posiadające stabilizator obrazu, a także obiektywy szerokokątne (nawet te z możliwością nagrywania sferycznego!), co sprawia, iż są doskonałym narzędziem do rejestracji interesujących filmów, którymi można pochwalić się w internecie bądź pokazać znajomym. Tymczasem wideorejestrator lepiej zda egzamin jako narzędzie zapisujące przebieg podróży pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory wyróżniają się wyższą jasnością obrazu, co sprawia, iż wyraźniej widoczne są nawet najdrobniejsze detale. Dodatkowo nierzadko aktywują się one wraz z uruchomieniem silnika, zatem nagrywają podróż od jej początku. Następną zaletą wideorejestratorów jest również to, iż nagrywają film “w pętli” i w razie zapełnienia karty z pamięcią kasują wyłącznie najstarsze dane. W następstwie tego w razie kolizji nie trzeba się martwić, iż zdarzenie nie zostało uwiecznione przez brak pamięci na karcie.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved