Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Jeśli szukasz albumu na monety, powinieneś odwiedzić ten adres.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko frajda ze znajdowania i kupna nowych okazów, ale też uczucie spełnienia z ich indeksowania i przeglądania. Zdobyte numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach i albumach, za sprawą których łatwo będzie można je oglądać, a w tym samym czasie uchowa się je przed możliwym zniszczeniem.

Albumy na monety – plusy dopinania i odłączania pojedynczych stron

numizmatów mają obszerny wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najpopularniejsze nadal pozostają klasery. Czemu? Głównie z tej przyczyny, że pozwalają na klasyfikację numizmatów konkretnego typu. Należy pamiętać, że wiele albumów na monety nie zawiera w środku kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do rodzaju zbieranych numizmatów bądź banknotów. Dowolność odczepiania i dodawania kart jest znacznym usprawnieniem przy szeregowaniu okazów według własnego uznania – można przekładać je między klaserami bez potrzeby wyciągania pojedynczych eksponatów, co redukuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów lub rozdarcia banknotów. Ponadto, posiadając malutki zbiór, w jednym albumie można umieścić monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy zakupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd książek czy albumów z fotografiami rodzinnymi, dzięki czemu łatwo ukryć je na półce przez wzrokiem potencjalnego złodzieja.

Czy w klaserach na monety można trzymać każdy typ numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, żeby w stronach albumów wykonanych z tworzyw sztucznych trzymać popularniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie pełnej osłony przed oddziaływaniem wilgoci i powietrza. Unikatowe numizmaty w idealnym stanie czy też te wybite z metali szlachetnych warto w pierwszej kolejności zabezpieczyć przez umieszczenie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można potem przechowywać w albumie, bowiem szereg producentów oferuje karty do klaserów, które bez trudu mieszczą w sobie monety zabezpieczone sztywnym, papierowym holderem lub kapslem.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved