Antena DVB T – co brać pod uwagę podczas kupna

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się również wysoką odpornością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Trzeba pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved