Belki na relingi – twój samochód może przewieźć więcej niz myślisz

Zamów bagażnik na relingi.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved