Brakuje Ci witamin i soli mineralnych? Pij soki z buraków i kiszonej kapusty!

Więcej o soku z kiszonych buraków na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia znowu wracają na polskie stoły. Do kapusty i ogórków dołączają też inne, dotychczas mniej znane warzywa i owoce. Pisząc o zdrowotnych atutach fermentowanego jedzenia nie można zapomnieć również o napojach takich jak kombucza, maślanka czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi witaminy niezbędne dla jego prawidłowego działania.

Jakie składniki zawiera sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie dużo substancji wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków czy pozostałych kwaszonek to również skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje głównie duża zawartość witaminy C – zaledwie filiżanka tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na zawartość witaminy K i P, witamin z grupy B oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu należy pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Na domiar tego liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność czy wrzody dwunastnicy. Wzmacniają one też apetyt i działają osłonowo podczas terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved