Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Zobacz, gdzie kupić ozdobne okiennice.

Planując aranżację pomieszczenia, rzadko przeznacza się dużo czasu na okna. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, jak również z listw drewnianych. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w RPA oraz w Australii.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez wykorzystania sznurów

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters znakomicie się prezentują, mają one także zastosowanie. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i można założyć je na przeważającej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader elegancki wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości domu. Warto też zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez wykorzystania linek, co rodzice małych dzieci lub właściciele zwierzaków, które przerwać wystające żyłki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved