Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved