Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Skieruj się tu, aby zaopatrzyć się w czapsy

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved