Czy rolety dzień noc i zasłony mogą stanowić zgrany duet?

Podczas aranżowania pokoi jesteśmy postawieni przed decyzją: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy te komponenty – rolety dzień noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach wnętrzarskich odkryliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz zgodnie z tą koncepcją. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: kobiecej sypialni, salonie lub dziecięcym pokoju, poza roletą masz możliwość także w oknie powiesić firanki. W jakich kolorach? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie postaw na firankę o białej, jasnoszarej bądź kremowej barwie. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firankę możesz wybrać w mocniejszym kolorze. Uatrakcyjni to pokój i będzie kontrastem lub dopełnieniem do znajdujących się tam poduszek, dywanu, mebli i innych drobiazgów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie zestawienie jest możliwe?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy również kilka pomysłów na dopasowanie rolety dzień i noc i zasłon. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. szarości, bieli, brązie, beżu). Inny pomysł to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (dziecięce bohomazy, modne kropki, marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty). Ostatnia inspiracja polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz delikatna zasłona: biała, beżowa, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski sposób na aranżację pokoju. Czy masz odwagę sprawdzić ten modny duet w swoim domu?

Copyright © . All Rights Reserved