Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Zamów mydło antybakteryjne na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się wirusy, bakterie i pasożyty powodujące groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest stosowany

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Często używane jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), jajek czy mleka, bo te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved