Dlaczego nie warto oszczędzać na butach sportowych?

Zobacz, gdzie kupić obuwie sportowe.

Systematyczne bieganie, ćwiczenia w klubie fitness czy uczestnictwo w grach drużynowych są argumentem, aby właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie można na dłuższą metę wykonywać w typowym obuwiu, toteż tak istotne jest wyposażenie się w buty sportowe.

Buty sportowe – ochrona stopy przed ewentualnymi urazami

Gros z nas kojarzy buty sportowe przede wszystkim z wygodą chodzenia w nich i atrakcyjną estetyką. Nie spostrzegamy ich specyficznych właściwości, niemniej jednak instynktowne czujemy, że stopy czują się w takich butach dobrze. To dlatego buty sportowe chętnie wykorzystujemy również w pracy, najczęściej, jeśli wykonujemy fach, w którym przez długie godziny chodzi się lub stoi – dostrzegamy je na stopach wykładowców, dentystów oraz pracowników sklepów. Ale w przypadku sportowców noszenie obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych rezultatów, ale także zabezpieczenie się przed potencjalnymi kontuzjami. Wysokie obuwie koszykarskie ochrania goleń oraz kostkę graczy od ewentualnych kontuzji podczas skoków, spody obuwia do tenisa są dostosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej powierzchni kortów, korki piłkarskie dają graczom przyczepność i pozwalają na natychmiastową zmianę kierunku biegu tak na naturalnej, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, podobnie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po parkiecie. Obuwie sportowe jest tym samym inwestycją w lepsze wyniki sportowe, ale i w zdrowie.

Obuwie sportowe – dlaczego są droższe?

Jeśli dla konkretnej dyscypliny sportu opracowano dedykowane obuwie, nie powinno się zastępować go uniwersalnymi adidasami. Nawet tak łatwa aktywność jak jogging w nieodpowiednich butach z marketu może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie powinno się również oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższy koszt wpływają dekady poświęcone przez firmy na obserwację mechaniki konkretnej dyscypliny sportu i odkrycie technologii produkcji takich butów. Buty noszące wyraźne oznaki zużycia lub, które uległy zniszczeniu, zalecamy jak najszybciej zamienić na nowe, ponieważ z pewnością nie spełnią one już swoich zadań, co także może być powodem kontuzji w czasie ćwiczeń.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved