Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Sprawdź wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zwykle z aranżacją wnętrz w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż modne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – zauważalnie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy znacznie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu wspaniale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia, a także podejmują tu gości. W związku z tym trzeba zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale także przytulny. Dowolność zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – bardzo proste czyszczenie

Swoboda regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma przecież olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej kurzu niż w plisach zasłon, a ich mycie jest bardzo proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved