Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Jeśli chcesz zamówić sprzęt do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – na cellulit i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając tak krążenie limfy. Istnieje wiele wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego

Mnóstwo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domu, dzięki mobilnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, toteż bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. niewydolność serca czy choroby bakteryjne oraz wirusowe, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved