Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Więcej o kontenerach rolkowych

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Kiedy należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, płynne, niebezpieczne oraz sypkie. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą też być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte używane do przechowywania i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved