Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo można je dobrać do aranżacji domu, bowiem są dostępne w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna jak linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im regularne kształty, przykładowo kuli lub walca.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Mnóstwo ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest przyjemne i uspokajające, dlatego zaleca się używanie ich osobom cierpiącym na brak snu albo stres, gdyż przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii i aranżacji mieszkań.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved